artykuł nr 1

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Popowie poszukuje osoby chętnej do pracy na stanowisku: Opiekunka środowiskowa.

Zakres i miejsce pracy:

Świadczenie usług opiekuńczych w domach podopiecznych na terenie gminy Popów.
Praca na podstawie umowy zlecenia.

Zakres obowiązków:

  • podstawowe zabiegi higieny osobistej (np. mycie, czesanie, pampersowanie),

  • zapobieganie powstawaniu odleżyn i odparzeń,

  • podawanie leków zgodnie z zaleceniami lekarza,zabiegi pielęgnacyjne wskazane przez lekarza,

  • utrzymywanie w należytym porządku i czystości najbliższego otoczenia chorego,

  • wykonywanie podstawowych prac domowych jak: pranie, sprzątanie, sporządzanie posiłków, palenie w piecu kuchennym i C.O.,

  • załatwianie niezbędnych spraw takich jak: zakupy, kontakt z placówkami służby zdrowia (np. zamawianie wizyt domowych lekarza czy pielęgniarki środowiskowej), pośredniczenie w załatwianiu spraw w urzędach i instytucjach, dokonywanie opłat,

  • zapewnienie niezbędnych i w miarę możliwych kontaktów chorego z otoczeniem.

Wymagania:

  • minimum wykształcenie zawodowe i posiadanie ukończonego kursu opiekuna osób starszych lub opiekuna osób niepełnosprawnych;

  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych;

  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku opiekunki środowiskowej;

  • niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie lub umyślne przestępstwo skarbowe;

Mile widziane posiadanie:

  • wykształcenia minimum średniego oraz posiadanie dyplomu ukończenia szkoły na jednym z kierunków: pielęgniarka domowa, opiekunka domowa, opiekunka środowiskowa, opiekun medyczny;

  • doświadczenia zawodowego w opiece nad osobami starszymi/niepełnosprawnymi

  • posiadanie prawa jazdy kategorii B;

Wymagane dokumenty aplikacyjne:

  • list motywacyjny,

  • życiorys,

  • kserokopie dyplomów lub świadectw potwierdzających wykształcenie,

  • kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach i szkoleniach;

  • oświadczenia:
    a) oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych,
    b) oświadczenie, że kandydat nie był skazany za przestępstwa popełnione umyślnie lub umyślne
    przestępstwa skarbowe,
    c)oświadczenie kandydata o niekaralności,
    d) oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na podjęcie pracy na stanowisku opiekunki
    środowiskowej,

  • podpisana klauzula „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U. Z 2016 r., poz.922)

Dokumenty aplikacyjne należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Popowie lub przesłać drogą pocztową w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „Oferta na opiekunkę środowiskową – umowa zlecenie” na adres:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Częstochowska 6 , 42-110 Popów  w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 września 2016r.

Dokumenty aplikacyjne, które wpłyną do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Popowie po upływie terminu do ich składania nie będą rozpatrywane.